Hersonissos…arba kur paragauti geri tikro Kretos maisto, nekeliaujant toli nuo savo viešbučio…

foodčHersonissos kaip ir daugelis kurortų Kretoje pasiūlys jus begales variantų, kur galima pavalgyti, jei atsibodo viešbučio maistas. Bet kur paragauti tikro Kretos maisto, jei nesinori toli keiauti?

Virš Hersonisso kurortinės zonos išsidėstę trys maži tradiciniai (ir kiek turistiniai) kaimeliai : Senasis Hersonissos, Piskopiano ir Koutuloufari. Atrodė, kuo gi gali nustebinti kaimai, esantys kurortineje zonoje? Jie gi irgi siūlys tik turistams pritaikytą maistą didelėmis kainomis. Ir kokia gi buvo mūsų nuostaba, kai Piskopiano kaimelyje radome laiko ir  madų nepaliestą tikrą graikišką taverną.

20150509_223740

David Vagera taverna – nedidukė vieta, kur vis dar galima rasti autentiško maisto už labai gerą kainą.Nenuostabu, kad vasarą atėjus čia pavakrieniauti tenka palaukti eilutėje, kol paruoš jums stalą. Taverna visada pilna:

20150509_223122

Taverna dirba ir žiemą, tad nekreipia dėmesio i turstų srautus. Jie dirba saviems ir kaip saviems.  Teta  Vaggelia ruošia naminį paprastą maistą kiekvienam. Čia nėra spalvingu meniu, ir personalas sunkiai kalba angliškai. Dirba tik šeimos nariai, tad stengiasi iš paskutiniųjų.

Apie maistą: maistą gamina Vagero šeimos moterys tiesiog atviroje virtuvėje. Pasirinkimas nėra didelis, betviskas šviežia, sotu ir skanu. Porcijos graikiškai didelės, kadangi graikai vakarieniauja kelias valandas ir patiekalus dalinasi vieni su kitais. Vynas čia naminis, nors galima rasti ir Retsinos, alaus bei gaiviųjų gėrimų. Po vakarienės jus būtinai pavaišins desertu ir rakija (vynuoginiu samagonu), ir palinkės sugrįžti, kai tik išalksite vėl.

Kainos: pilna vakarienė su šaltais ir karštais užkandžiais, karštu antruoju patiekalu ir vynu apie 5-7 eur/žmog. (P.S Hersonisso kurorte tiek kainuoja graikiškos salotos :D) …

Visko suvalgyti net neįmanoma, tad Mes ten einame tik kai esame laaabai išalkę…ir kai pasiilgstame šeimyninės aplinkos.

20150509_22361620150509_22312220150509_223740