Tai vieta,  kur susitinka du tarpekliai, ir yra E4 Europos tako dalis. Galimybė pabūto tarp dviejų tarpeklių leidžia keliautojui pasigrožėti laukine Kretos gamta ir įvairiu landšaftu.

Hiking in Kollita Faraggia (Moundros and Vilandredo gorges)

Kollita Faraggia yra netoliese Argyroupoli, apie 22km į pietvakarius nuo Rethymnon. Šie du kanjonai išsidėstę lygiagrečia, ir abu baigiasi Kato Poros kaime.

Antrasis kanjonas Moundriano (apie 1,5 valandos pėsčiomis), įsikūręs Rytuose ir gavo savo pavadinimą nuo vaizdingo Moundros kaimelio, esančio netoliese.

22.jpg

Žygiai į tarpeklius yra idealus poilsis, nes eiti  labai lengva, o gamtos grožis nuostabus. Jame  dera laukinė Kretos kalnų gamta su žalios girios slėniais. Idealus laikas žygiui – vasarą ir rudenį, prieš prasidedant lietaus sezonui. Moundriano tarpeklis dažniausiai pilnas vandens visais metų laikais, tačiau, takas eina aukščiau, rytine šlaito dalimi, tad jame žygiai galimi ir žiemą. Per šį žygį, kupiną Kretos kraštovaizdio netikėtumų, miškų su senais platano medžiais, urvų su stalaktitais ir ypatingais uolienų dariniais, matysite daug kalkių karjerų. Kollita Faraggia karjerai buvo naudojami iki 20-ojo amžiaus vidurio. Tiems, kurie žygiuos per abu kanjonus, pateks į apleistą gyvenvietę Nisi. Nisi buvo apleista 1970 m,  industrializacijos laikotarpiu, kadangi gyvenvietę buvo sunku elektrifikuoti. Nuostabus akmens pastatai liudija senovę ir praeitį. Siūlomas maršrutas prasideda nuo Moundros kaimo, garsėjančio šaltinių ir fontanų gausa. Kaimaskadaie buvo Venecijos administracinis centras, todėl jame daug Venecijos laikų pastatų (senas teismas, kalėjimas ir namų su durų rėmais, primenančiais Rethymnon senamiestį).Nuo kaimo galima pasukti link šiaurinio įėjimo į Moundriano tarpeklį. Pėsčųjų takas gerai suformuotas, ir leidžiasi link upės vagos. Kelias veda link rytinio tarpeklio šlaito. Tarpeklis baigiasi netoli  Velonado kaimo. Nuo ten pasukame į vakarus ir asfaltuotu keliu einame prie Kollita Faraggia tarpeklio įėjimo, esančio netoli Vilandredo.Kollita Faraggia tarpeklis yra daug gražesnis nei Moundriano. Jame gausu žalumos, pilna daugiamečių platano medžių, o maršrutas driekiasi palei upės vagą. Gražiausia tarpeklio dais ta, kur  jos aukštos “sienos” beveik susitinka, paliekant labai siaurą praėjimą, o upės vaga pilna milžiniškų akmenų.Ššlaituose auga figos, šventi medžiai ir dittamos vaistažolių. Atrodo, kad visa tai kabo tiesiog virš galvos.