Penki patys įspūdingiausi Kretos keliai

1. Kallikratis – Kapsodasos Kelias

13.jpg

Kelias tarp Kallikratis ir Kapsodasos – driekiasi Pietvakarių Kreotje, kelias  labai nepastovus: tai staiga išplatėja, tai staiga susiaurėja. 27 staigūs posūkiai – ir jūs jau 800 m aukštyje virš jūros lygio. Šis kelias žymus ne tik Kreos saloje, bet ir už jos ribų. Tai vienas iš populiariausių serpantinų Kretoje.

2. Balos Lagūnos kelias

23.jpg

Balos kelias gražus, bet labai pavojingas. Tai Gramvousa pusiasalio pabaiga Vakarinėje Kretos dalyje. Važiuojantiems šiuo keliu rekomenduojama tai daryti specialiai pritaikytomis mašinomis, geriausia keturių ratų varomais džipais. Kelio ilgis 8 km, bet kelis akmenuotas, duobėtas su daugybe staigių, suktų posūkių. Atvykos į vietą, rasite stovėjimo aikštelę, kur galesite palikti automobilį. Iki Balos paplūdimio jūsų laukia apie valanda kelio.

P.S Jokiu būdu nerekomenduojame ten vykti automobiliu. Kodėl? Atsakymą rasite čia

3. Hora Sfakion – Anopolis

31.jpg

Kelias veda iš Pietinės Kretos dalies, nuo Hora Sfakion kaimelio iki Anopolio. Nepaprastai vaizdingos vietovės, tačiau vairuoti šiais serpantinais sudėtinga. Kelio ilgis apie 11,9 km. Keliautojų laukia 19 staigių serpatino posūkių, kurie nuves jus iki plynaukštės, esančios apie 600 m virš jūros lygio. Ten ir įsikūręs gražus Anopolio kaimelis.

4. Kolokytha Kelias

4.jpg

Trumpas akmenuotas pakrantės kelias, kurio ilgis 1,4 km, driekiasi Kolokytha pusiasalyje, tiesiai priešais Spinalongos salą. Vairuoti ten derėtų ypač atsargiai, kadangi kelias labai siauras ir vingiuotas.

5. Agia Sophia Uola – Topolia tarpeklis

5.jpg

Siauras ir vingiuotas kalnų keliukas driekiasi nuo Ag. Sofia urvo, kuris yra už 47 km į pietvakarius nuo Chanijos miessto. Kelias yra prie pat vakarinio Topolia tarpekio šlaito. Kelias nėra saugus, jame labai sunkiai prasilenkia du automobiliai, tad vairuoti reiktų itin atsargiai.