Kasmetinis piemnų ir sūrio festivalis kiekvieną rugpjūtį vyksta Zonianos kaime ir pritraukia tūkstančius lankytojų: tiek vietos gyventojų, tiek turistų.

Shepherd and Cheese Festival

Festivalio metu žmonės tri galimybę susipažinti su pieno produktų (ypač sūrių) gavybos bei gamybos tradicijomis Kretoje. Taip pat lankytojai plačiai supažindinami su visomis vietinėmis tautinėmis tradicijomis, susijusiomis su piemenų gyvenimu, gyvulių ganymu, bei sūrių gamyba Kretos kaimuose. Festivalio dalyviams – tai puiki proga pabendrauti su vietos gyventojais, susipažinti su jų gyvenimu, išmokti vietos dainų bei šokių.Festivalio metu taip pat pajustomas didžiulis sūris, kurio svoris virš tonos. Sūrį specialiai festivaliui gamina vietiniai Zonianos gyventojai. Sakoma, kad šis sūrio receptas ir spaudimo būdas žinomas tik šiame regione.

Piemenų ir sūrio festivalis – tai puiki galimybė susipažinti su Kretos gyvenimu, kaimo tradicijomis, susipažinti su vietos gyventojais. Norint pažinti Kretą, negana pasivažinėti po populiarias istorines vietas, Kretoje būtina pajusti vietos gyventojų ypatumą, jų nuoširdumą – tada Kreta jums atsivers visai kitomis spalvomis.