JŪSŲ KELIONIŲ VADOVAS KRETOJE

Viesbutis

 

Šiek tiek apie žvaigždes, arba viešbučio kategoriją.

Labai dažnai turistai renkasi viešbutį pagal jo kategoriją (kitaip tariant žvaigždes) vienoje ar kitoje šalyje. Visų pirma, derėtų paminėti, kad kiekvinoje šalyje kategorijų standartai gali skirtis. Tad žvaigždės ne visada pasako apie viešbučio paslaugų kokybę. Antra, žvaigždės suteikiamos už tam tikrą dalyką (sakykim, už restorano įrangą ar baseino dydį), bet pats viešbutis gali būti senai nerenovuotas ar teikiantis ne visai kokybiškas paslaugas. Tad renkantis viešbutį, labiau reiktų kreipti dėmėsį į jo kainą, o ne kategoriją. Visi žinome, kad gerų daiktų pigių nebūna. Jei 4* viešbutis kainuoja pigiau nei 3*, vadinasi ir paslaugos bus kuklesnės.
Kaip išsirinkti maitinimo tipą?
Visų pirma, reikia susiplanuoti, kokių atostogų norite: aktyvių ar pasyvių. Jei ketinate poilsiauti aktyviai, pilnai pakanka užsisakyti tik pusryčius ir vakarienę, kadangi dižiąją laiko dalį leisite už viešbučio ribų. Jei ketinate tingiai lepintuis saulutėje ir didžiąją laiko dalį leisti viešbutyje – rinkitės maitinimo tipą “Viskas įskaičiuota”. Daugiau apie maitinimo tipus viešbutyje rasite čia.
P.S jei nusipirkote tik pusryčius ir vakarienę, bet atvykę persigalvojote, visada galite kreiptis į viešbučio administraciją ir už papildomą mokestį užsisakyti kitą maitinimo tipą.

Viešbučio užsakymas ir dokumentai
Atsispausdinkite ir turėkite viešbučio užsakymo patvirtinimą;
Nepatingėkite ir perskaitykite viešbučio užsakymo sąlygas ir reikalavimus, įsidėmėkite terminus. Įsitikinkite, kad viską suprantate, jei kažko nesuprantate, pasistenkite juos išsiaiškinti;
Užsakant internetu, savo mokėjimo kortelės duomenis pateikite tik saugiame tinklapyje ir nesakykite niekam savo mokėjimo kortelės PIN kodo;
Užsirašykite iki kada galite atšaukti viešbučio kambario rezervaciją, kitu atveju viešbutis jums gali nebegražinti sumokėtos sumos ir/ar pritaikyti baudą;
Jeigu turite ypatingų pageidavimų, pvz. dėl vaizdo pro viešbučio langą, pasirūpinkite, kad pastarieji būtų įrašyti užsakymo formoje ar paslaugų teikimo sutartyje; Be to primename, kad vaizdas per langą (sakykime vaizdas į jūrą arba seeview) yra mokama paslauga, kurią reikia užsisakyti iš anksto. Jos neužsisakius, viešbutis neprivalo vykdyti jūsų pageidavimo.
Atidžiai rinkitės maitinimo tipą: BB – pusryčiai, HB – pusryčiai ir vakarienė, AI – pilnas maitinimas, RO – be maitinimo.
Atkreipkite dėmesį į atvykimo ir išvykimo datas, įsiregistravimo ir išsiregistravimo laiką – jei įsiregistruosite anksčiau ar išsiregistruosite vėliau nustatyto laiko, viešbutis gali pritaikyti papildomą mokestį. Pagal tarptaunius standartus viešbučio para prasideda 14-15 val., o baigiasi lygiai 12 val.
Be to, viešbučio paros (dienos skaičiuojasi nakvynėmis, ne dienomis: tad jei jūsų kelionės trukmė yra 8 dienos, kelionės dokumente bus nurodyta 7 nakvynės/8 dienos). Daugiau apie keliones easite čia
Informuokite atsakingą viešbučio darbuotoją, jei ketinate atvykti vėliau.
Beveik visi viešbučių kambariuose esantys mini-barai yra mokami. Viešbutis privalo pateikti mini-baro įkainius, tačiau pasitaiko, kad kainyno nebūna. Kreipkitės šiuo klausimu į viešbučio administraciją, kuri informuos, ar mini-baras yra mokamas, ar ne.
Jei kyla nesklandumų:
Iškilus nesklandumams, nedelsdami kreipkitės į viešbučio administraciją, – jeigu ši negali ar nenori padėti, išdėstykite savo skundą raštu.
Jei vis tiek negausite jokios naudos, susisiekite su Valstybine vartotojų teisių apsaugos tarnyba – nemokamas tel. 8 800 00008 arba tel. 8 5 262 6760 ar Europos vartotojų centru +370 5 2650368 .
Saugokite svarbią informaciją – viešbučio užsakymo patvirtinimus, kvitus, garantijas, mokėjimą patvirtinančius dokumentus, laiškus, nuotraukas, pokalbių datas ir pavardes žmonių, su kuriais kalbėjote – tai pravers ginant savo teises.
Daugiau apie viešbučius rasite čia

 


1 Comment(s)

  1. Pingback: Tiems,kas dar nesusiplanavo atostogų… « KRETA- Keliones1 internetu

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: