JŪSŲ KELIONIŲ VADOVAS KRETOJE

Kaip susdėlioti savo finansus taip, kad per atostogas Kretoje pamatytum kuo daugiau? Klausimas ne iš lengvųjų, bet išsprendžiamas…
KnosasKretos valaras

Taigi, nuo ko pradėti? Pradėkime nuo lankytinų vietų svarbos ir pasiekiamumo savarankiškai.

Knoso rūmai. Garsiausias pasaulyje istorinis objektas Kretoje – Knoso rūmai. Atostogauti Kretoje, ir neaplankyti garsiojo karaliaus Mino rūmo – tiesiog nuodėmė. Tad sūlytume šį istorinį objektą įtraukti į būtinai privalomų aplankyti objektų sąraša dėl dviejų priežasščių: pirma, kiekvienas save gerbiantis išsilavinęs žmogus turėtų susipa-inti su Europos kultūros lopšiu, antra, tai vienas iš nedaugelio objektų, kur neįmanoma išsiversti be gido. Be gido matysite krūvą akmenų bei kolonų, bet taip ir nesužiinosite visų Knoso paslapčių.

Išvada: aplankyti būtina

Kretos vakaras. Susipažinę su salos istorija bei gilia praeitimi, nepraleiskite progos susipažinti su salos etnografija. Pirma, jei norite suprasti kretiečius, jų gyvenimo būdą, papročius – vykite į Kretos vakarą. Tik pamatę, kaip vietiniai linksminasi, suprasite, kodėl graikiškos 5 min lygios mūsiškėm 30 min :).  Antra, ten nėra patogu vykti savarankiškai (kas vairuos po vyno?), ir pinigų vargiai ar sutaupysite.

Išvada: pamatyti būtina

Balos-Gramvusa.  Gamtos stebuklas, kur susilieja trys jūros. Nepaprasto grožio gamta, maudynės (tad pliažinė diena neprarasta), ir BBQ. Pamatysite praktiškai vią Kretos salą, išgirsite apie gantą, miestus bei gyvenimo būdą. Ten vykti savarankiškai nepatariame dėl kelių priežasčių: automobiliu sunku privžiuoti ir poto pėsčiom reikia daug eiti pėsčiom. O į laivą patektisunku, nes juos užima organizuotos ekskursijos.

Išvada: pamatyti patartina

Spinalonga. Nenorintiemsvykti labai toli, bet norintiems susipažinti su sala, pati patogiausia ekskursija į Spinalongą. Yra ir istorijos, ir maudynių,,ir BBQ ir pasiplaukiojimo laiveliais, bei pasivaikščiojimo po Ag. Nikoaos miestą. Labai tinka su vaikais.

Išvada: patartina

Ar vykti į Santorinį? Jei laikas ir finansai leidžia – vykti. Plačiau

Plačiau apie Santorinio salą čia

Tai, aišku, tik labai maža dalis lankytinų Kretos vietų. Norėdami sužinoti apie tai, kur dar galima nuvykti, organizuotai bei savarankiškai – sekite mūsų žurnalą

Eskursijų programą rasite čia

www.keliones1.lt%d bloggers like this: