JŪSŲ KELIONIŲ VADOVAS KRETOJE

Island_of_Crete,_Greece12

Graikija (gr. Ellada) – pietų Europos šalis, esanti Balkanų pusiasalio pietinėje dalyje, kurioje gyvena 10,6 milijonai gyventojų. Bendras šalies plotas – 131944 km2. 70% Graikijos teritorijos užima kalnai. Graikijai priklauso ir apie 3000 salų, sudarančių 19% šalies teritorijos.

Kreta (plotas 8305 km2, gyvena 502165 gyventojų, sostinė – Heraklionas) – didžiausia Graikijai priklausanti sala Viduržemio jūroje. Jos ilgis apie 260 km, plotis nuo 12 iki 50 km. Kreta yra vienoje geografinėje platumoje kaip ir Marokas.

Kretos sala skiriasi nuo kitų Graikijos archipelago salų. Nuogos kalnų grandinės ir jų papėdėje besidriekiančios lygumos apaugusios vynuogynais ir alyvmedžių giraitėmis, pereina į derlingas ir drėgnas arba smėlingas ir uolėtas pakrantes. Šis kraštas apgyvendintas taip pat labai įvairiai. Turistiniai kurortai, didesni miestai – tai dideli žmonių sambūviai, kuriuose gyvenimas verda ne tik dieną, bet visų pirma – naktį. Čia apstu klubų, barų ir diskotekų.

Tačiau tereikia išvažiuoti iš miesto ir atrasime visiškai kitokį pasaulį – jame gyvenimas teka ramiai, netgi tingiai, niekas niekur neskuba. Užklydęs turistas visuomet bus pasveikintas šypsena ir apsuptas visame pasaulyje garsėjančiu svetingumu.

Kreta – gamtos mylėtojų rojus. Jie čia ras paslaptingų grotų, atžalynais apaugusių kalnų ir lygumų, kurias pavasarį ir rudenį užkloja spalvingi gėlių kilimai. Daugelį augalų galima rasti tik šioje saloje.

Žavi ne tik gamta, bet ir senovinių paminklų gausa. Senosios Kretos galios ir klestėjimo laikotarpio fragmentų galima rasti visuose jos kampeliuose, pradedant mitiniais rūmais – Knosso labirintu, daugybe įvairių architektūros paminklų, šventyklų, puikios keramikos, sienų tapybos ir baigiant romėnų statinių griuvėsiais.

Senovinių turtų sužavėti turistai sugrįš į paplūdimius ir vėl džiaugsis jūra, spindinčia visais žydrumo atspalviais bei karšta saule.


Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s


%d bloggers like this: